Hodnocení lekce

Hadí workshop

Zpět na seznam lekcí

Odkaz pro přidání zpětné vazby dostaneš od organizátorky.

20. srpna 2022 23:29

Jsem z kurzu opravdu nadšena. Přednášející dokázal udržet moji pozornost po celou dobu kurzu, nebyl to žádný suchý uspavač hadů, naopak semtam házel vtípky a zároveň dokázal tak rozsáhlou problematiku srozumitelně popsat v relativně omezeném čase.
Nejvíc mě zaujaly lístečky tří barev, s tím jsem se setkala poprvé a je to vlastně dost geniální věc, taková unplugged notifikační dioda pro kouče.
Oběd <3
Složitost problematiky se přiměřeně stupňovala, jsem ráda, že jsem si osvěžila úplné základy a měla možnost vidět, jak se dají využít na něčem z praxe.
Nenapadá mě nic, co by se dalo vylepšit, byla to opravdu smysluplně strávená sobota.21. srpna 2022 0:01

Ahoj!

Díky za skvělý workshop! Musím uznat, že to už pro mě byla vyšší dívčí, ale rozhodně to byl příjemně a užitečně strávený den. Myslím, že to bylo skvělé představení toho co program a Python jako takový dokáže. Musím před Vámi smeknout klobouk, že jako dobrovolníci se do takového skvělého projektu pouštíte a pomáháte nám holkám, začátečnicím prokousat se začátky a odbourat strachy z něčeho, co jsme si myslely, že nikdy nedokážeme. Díky moc za kurzy! Jsem překvapena, ale mile (!), že kurzy jsou zadarmo a že nám věnujete svůj volný čas. Děkuji moc organizátorům, lektorům a koučům za jejich čas, cenné zkušenosti a znalosti.

Jediné co jsem vnímala jako menší problém bylo užívání MacOS během kurzu. Myslím, že je to už dost rozšířený a populární operační systém a budete se s ním setkávat na kurzech častěji. Osobně bych uvítala, kdyby zde byly přítomni kouči s rozšířenější znalostí MacOS, protože mi to dalo trochu zabrat. Uznávám, že byla moje chyba, že s operačním systémem moc neumím, ale MacBook mám velmi krátce a nestihla jsem si ho před workshopem moc osahat. Užitečná by také byla klávesová nápověda pro Macbooky, protože jsem s tím ze začátku trochu bojovala, ale nakonec jsem to zvládla a díky workshopu jsem si MacBook zase trochu víc osahala a získala nové dovednosti. Díky!

Také velice děkuji za skvělé občerstvení a úžasné prostředí Rad Hatu! Poznala jsem skvělé lidi, velmi si to užila a odcházela jsem nadšená a motivovaná vrhnout se do programování.

Všechny moc pozdravuji!

Mějte se krásně Terka!21. srpna 2022 11:07

Zdravím, v první řadě bych Vám chtěla moc poděkovat, že něco takového organizujete, je to příjemná možnost, jak se seznámit s programováním a zjistit, o čem to všechno je.
Kurz byl pro mě užitečný, dozvěděla jsem se v podstatě vše co jsem na začátek potřebovala. Zkoušela jsem už před tím nějaké video kurzy na internetu, ale nic nenahradí možnost přímo interagovat s lektorem a pomoc od koučů. Líbila se mi praktická část vytvoření hada, i když to pro mě bylo více o opisování kódu z tabule. Každopádně pocit ze spuštění něčeho co člověk sám napsal je k nezaplacení. (když to funguje) Tak příště to ještě sama vymyslet a bude to dokonalé :D. Ale chápu, že napsat takový komplexnější program už vyžaduje více znalostí a nebyl prostor všechno vysvětlovat do detailu.21. srpna 2022 18:05

Kurz byl trochu rychlý na začátku, ale když jsme začali dělat hada, některé věci jsem pochytila intuitivně. Petr byl skvělý. Hlásím se na začátečnický kurz.21. srpna 2022 18:21

Kurs byl dle mého velice dobře vytvořen, prezentace byla srozumitelná a příjemně se to vstřebávalo. Už jsem někdy v minulosti prošla materiály pro samouky, takže pro mě probírané části byly již povědomé a jen jsem si konečně dokázala teorii propojit v praxi. Přesněji, díky tomuhle kurzu jsem si uvědomila, že nepotřebuji nic složitě instalovat a stačí mi terminál a textový editor, ve spojení s virtuálním prostředím se pak děje veškerá ta magie, do níž jste mi pomohli konečně taky proniknout :)
Koučové byli pohotoví, vstřícní a velmi nápomocní, kdykoli jsem se na něčem zasekla.
Líbí se mi systém barevných čtverečků, který jednak redukuje ruch při hlášení problému a jednak bylo poznat, že je všichni pořadatelé bedlivě sledují a rychle na ně reagují. Setkala jsem se s tímhle způsobem volání o pomoc poprvé a je mi velmi sympatický.
Téma mi průběžně přišlo srozumitelné, postupně přibývalo materiálu a tak se obtížněji udržovala pozornost, ale radost z každého úspěšného kroku v programu to vyvážila. Myslím, že se za ten jeden den toho stihlo poměrně hodně a celou dobu i po skončení vnímám velkou podporu z vaší strany, že až se k programu budu vracet a vymýšlet, jak ho vylepšit, budu vědět, kde hledat nápovědu ;)
Co se týče občerstvení, bylo pestré a bylo ho dostatek, přestávky byly také přiměřené a také mě mile překvapila bohatá zásobenost dámského wc dámskými potřebami všeho druhu. Sice jsem je nepotřebovala využít, ale obecně ve mě budí pocit uklidnění, že v případě potřeby jsou takto k dispozici.
Celkově mi workshop velmi sedl a budu se moc těšit na nějaké další pokračování :)21. srpna 2022 19:52

Více času by se hodilo nebo toho stihnout méně a více se věnovat jednotlivým částem k pochopení, proč píšu, co píšu a není to jen rychlé opisování. Nestíhaly jsme postřehnout, jaká je logika řazení příkazů. Orientace pro úplného začátečníka není jednoduchá. Začátek jednoduchý byl. Had už byl složitější. Koučům není co vytknout, jde vidět velká snaha z vaší strany.21. srpna 2022 21:03

1.) Dalo se vše stihnout?- Ano, dalo se vše stihnout a výborná byla flexibilní a rychlá pomoc jak koučů, tak samotného školitele. Výrobrná papírková metoda.
2.) Bylo vše srozumitelné? Pokud ne, čemu nerozumíš?- Vše mi nebylo jasné, ale ne kvůli výuce, ale kvůli tomu, že jsem o tom slyšela poprvé. Na některé fuknce a jejich pochopení bych potřebovala více prostoru, ale to plánuji projít samostaně doma. Třeba fukce return, která se využívala často, jsem úplně nepochopila. Výborné je, že řešení mají tým Pyladies připraven. Takže oceňuji zpracované materiály podle kterých si chci kurz znovu projít doma.
3.) Byla pro tebe probíraná problematika moc těžká/lehká/akorát?- akorát
4.) Když bylo potřeba, pomohli ti koučové?- ano a to velmi výrobně, pohotově, ochotně, bez "ponižování" naprosto profesionálně!!
5.) Můžeme něco vylepšit?- nemám tip, je to skvělé tak, jak to je.
6.) Chceš se nás na něco zeptat?- nepotřebuji, vše jsem měla možnost prodiskutovat přímo na workshopu, tímto děkuji tedy za otevřené diskuze během přestávek
7.) Máš nějaké připomínky nebo návrhy na zlepšení?- ráda bych pomohla, ale vážně nemám co dodat k této akci

Ještě jednou velmi děkuji!21. srpna 2022 21:24

Naprosto skvely pristup celeho organizatorskeho kolektivu! Clovek je na zacatku a samozrejme se v techto vecech neciti "ve svych kramflecich". Ale je moc prijemne, kdyz narazi na nekoho, jako je vas tym, ktery dodava odvahy a nedela, ze zacatecniku hlupaky. Je zde pochopeni a vzdy ochota vysvetlit konktretni dotaz. Tuto lidskou stranku musim zminit jako prvni, protoze dela opravdu hodne. Z lektoru cisi enthusiasmus, ktery je velmi dulezity pri predavani vedomosti nekomu dalsimu a muze to byt i trochu nakazlive:) Co se me tyce byla jsem zatim programovanim nepolibena a u graficke casti s hadem jsem uz byla ztracena a spise opisovala z obrazovky a udivene koukala, co to umi:) Polapit posloupnost kazdeho jednotliveho prikazu uz bylo narocnejsi, ale myslim, ze to je u zacatecniku uplne normalni. Chapu, ze je potreba mit nejaky casovy harmonogram , ktery je treba dodrzet, ja osobne bych ale uvitala klidne pomalejsi tempo a mit cas veci vic vstrebat s tim, ze bych si psala prehledneji poznamky a komenty, ke kterym bych se pozdeji mohla vracet. Moc dekuji za prilezitost se workshopu zucastnit.21. srpna 2022 21:42

Dobrý den,

moc děkuji za příležitost zúčastnit se workshopu, byl to pro mě skvěle strávený čas. Moc se mi líbilo, jak byl workshop koncipovaný a právě také "praktická" část mi dala nejvíce.

Z mého osobního pohledu mě to moc bavilo, ale tempo workshopu bylo trochu rychlejší a na konci už jsem cítila, že osobně bych potřebovala trochu víc času na to tomu porozumět. Zároveň však vím, že cílem workshopu nebylo naučit mě programovat, ale přiblížit tuto oblast a ukázat, jak se dají věci dělat a z téhle perspektivy to splnil na výtečnou.

Musím také říct, že i přes rychlejší tempo to ve mně spíš zažehlo zájem o programování než uhasilo. Ještě jednou moc díky!21. srpna 2022 23:38

Co se týká samotné aktivity, had byl za mě skvělý nápad, jen se mi zdál až příliš složitý na realizaci (pro někoho, kdo kód jakživ neviděl). Poměrně velkou část workshopu jsem pak jen opisovala a vlastně ani moc nerozuměla tomu co píšu. Dokážu si představit, že by se had dal udělat mnohem jednodušeji. Například by nemusel mít tak "fancy" vzhled, čímž by odpadlo spoustu trápení s vkládáním různých částí hada, které mě nakonec jen mátlo. Had by klidně mohl být mnohem jednodušší - tak jak ho známe ze staré dobré nokie.

Jinak jsem všechno stíhala, jídlo bylo výborné, a přestávek bylo tak akorát a v pravý čas (za mě hodně důležitý bod!).

Celkově se mi kurz moc líbil, a chtěla bych všem dobrovolníkům/organizátorům poděkovat. Python mě bavil, a (pokud školní rozvrh dovolí) ráda bych v něm pokračovala v rámci semestrálního kurzu :)22. srpna 2022 11:16

Celkově bych tento workshop ohodnotila velice pozitivně. Hlavní přednášející byl velice ohleduplný a trpělivý a díky tomu jsem vše stíhala. Řekla bych, že probíraná tématika byla tak průměrně náročná, ke konci už i trochu těžší, ale veškeré problémy se daly rychle vyřešit s pomocí koučů. Osobně si nedokážu představit jak by se dala tato akce vylepšit.22. srpna 2022 14:50

Hadí workshop 2022
Mile mě překvapil celý tým Pyladies. Byl to můj první veřejný kurz a šla jsem na něj s obavami, že nebudu ničemu rozumnět. Ale lektor i koučové se opravdu snažili pomoci, popř. vysvětlit. Celkově mám z kurzu opravdu dobrý pocit, jsem ráda, že jsem přišla.
 
Tempo bylo pro mě vyhovující, jen v závěru programování (cca poslení hodina) už bylo na mě moc rychlé. Ale na konci už se mi mozek moc neaktivoval...

Dnes mi připadá kód srozumitelnější. Alespoň jsem se naučila ho trochu číst. Mám potíž s pochopením/použitím self argumentu.

Pobíraná problematika (had) byla spíše těžší, bylo to mé první setkání s pythonem.

Koučové byli ochotní a trpěliví až do konce. Neuvěřitelné.

Uvítala bych čůrací pauzy po cca 2h (ty první 4 hodiny byly vražedné). Každý má obavu odejít v průběhu přednášky, že pak nebude schopen navázat na další info.

Na závěr bych vám chtěla poděkovat za vaši práci. Je fajn potkat takové pohodáře. Protože nezáleží jen na vaší profesní kapacitě, ale i na přístupu, jestli je lidem s vámi příjemně. A mě bylo :-)22. srpna 2022 14:50

Hadí workshop 2022
Mile mě překvapil celý tým Pyladies. Byl to můj první veřejný kurz a šla jsem na něj s obavami, že nebudu ničemu rozumnět. Ale lektor i koučové se opravdu snažili pomoci, popř. vysvětlit. Celkově mám z kurzu opravdu dobrý pocit, jsem ráda, že jsem přišla.
 
Tempo bylo pro mě vyhovující, jen v závěru programování (cca poslení hodina) už bylo na mě moc rychlé. Ale na konci už se mi mozek moc neaktivoval...

Dnes mi připadá kód srozumitelnější. Alespoň jsem se naučila ho trochu číst. Mám potíž s pochopením/použitím self argumentu.

Pobíraná problematika (had) byla spíše těžší, bylo to mé první setkání s pythonem.

Koučové byli ochotní a trpěliví až do konce. Neuvěřitelné.

Uvítala bych čůrací pauzy po cca 2h (ty první 4 hodiny byly vražedné). Každý má obavu odejít v průběhu přednášky, že pak nebude schopen navázat na další info.

Na závěr bych vám chtěla poděkovat za vaši práci. Je fajn potkat takové pohodáře. Protože nezáleží jen na vaší profesní kapacitě, ale i na přístupu, jestli je lidem s vámi příjemně. A mě bylo :-)22. srpna 2022 19:40

Ahoj,

děkuji moc za workshop. Bohužel moc námětů na zlepšení nemám - podle mě to bylo perfektní - tempo mi vyhovovalo, rozhodně jsem se nenudíla, ale s nestíháním jsem taky neměla problém - koučové byli super a všechny moje potíže hned vyřešili. Nejlepší bylo, když jsem chvilku bojovala, tak dotaz, jestli to chci ještě zkošet sama, nebo chci radu :-) (tušili, že chci ještě zabojovat a nevnucovali hned řešení.
Naučila jsem se opravdu hodně, většinu jsem pochopila, ale určitě nehrozilo, že bych si všechno zapamatovala, ale to nebylo cílem akce.
Možná bych brala trochu větší vysvětlení knihoven - jak fungují, jak zjistím, kde, co mám hledat, jak poznám, jestli je knihovna bezpečná, nebo s ní můžu ohrazit počítač... - je mi jasné, že celý vysvětlení by se do 1denního úvodu nevešlo, ale trochu o fungování knihoven by mě zajímalo.
Jediný, co mi chybí, je možnost online kurzu - se mi aktuálně trochu zkomplikoval osobní život a bohužel aktuálně nemám šanci zvládnout prezenční kurzy, takže si budu muset kurz o rok odložit ... :-(

Děkuji moc za kurz a za fajn prožitý den.
Jste skvělí a vaše práce je úžasná!
Ahoj Hanka24. srpna 2022 7:59

Chtěla bych vám moc poděkovat za workshop, byl super. Boží bylo zajištění jídla :-) Převážně se vše dalo stíhat, ale pokud ne, tak v tom vůbec nebyl problém a buď přispěchal Petr nebo koučové. Probíraná problematika byla ze začátku snadná, později těžší, ale pořád v pohodě. Na konci už bylo dost těžké se v tom vyznat, ale je jasné, že jste nám chtěli ukázat, kam až bychom se mohli dostat. Pro mě bylo těžší udržet pozornost po tolika hodinách. Ztrácela jsem se hlavně ve chvíli, kdy jsem jenom opisovala příkazy. Nejlepší bylo, když jsem psát nemusela, poslouchala vysvětlení, a potom jsem si příkazy zkopírovala. Díky tomu jsem příkazu rozuměla. Momentálně se citím sebevědomější a motivovaná absolvovat váš kurz :-)26. srpna 2022 17:34

Zdravím všechny PyLadies,
workshop byl naprosto perfektní; od hlavního lektora až po všechny kouče, kteří vždy byli ochotní pomoci i s takovými banalitami, jako je chybějící dvojtečka.
Bylo to mé první setkání s Pythonem a díky Vám jsem nadšená a motivovaná do dalšího pokračování a učení se.
Hodně taky oceňuju, že součástí catheringu byla i vegan možnost! :)28. srpna 2022 18:26

Ahoj,

workshop byl za mě super. Nejvíc mě bavila první část, kde se vysvětlovaly základy. Cca poslední třetina workshopu už pro mě byla náročná, jednak už jsem ty složitější věci moc nechápala (protože už mi to množství informací hlava nebrala, lektor to vysvětloval dobře), k tomu už docela únava. Ale celkově mě to bavilo a rozhodně jsem se nenudila. Stihnout se vše dalo, díky tomu, že nám koučové průběžně pomáhali. Když jsem dala růžový papírek, tak vždy někdo přišel - i když občas si ani oni nevěděli rady, ale vždy se to nakonec vyřešilo. Příjemně mě překvapilo také občerstvení, nečekala jsem takové množství jídla, ani to, že budete myslet i na vegelidi.29. srpna 2022 20:12

Dobrý den všem a se zpožděním.
Promiňte, dříve jsem napsat nestihla.

Seminář se mi moc líbil. Líbilo se mi, jak jej Petr vedl. Vtipně a srozumitelně věci přibližoval a vysvětloval. Bavilo mě to. Líbil se mi systém kartiček, kdy ostatní vidí, kdo potřebuje pomoci. V první půlce pro mě bylo srozumitelné vše, v odpolední části to začalo houstnout a někdy jsem už nestíhala co se proč a jak udělá. Ale nemyslím si, že by začátečníky šlo napoprvé naučit jak takovou naprogramovat hru. Viděla jsem v tom spíše ukázku, kam se dá jít, a jak lze implementovat principy z první části.
Koučové mi pomohli. Občas se mi snažili vysvětlit proč se co dělá, ale ve druhé části jsem to chvílema nedokázala vstřebat.
Díky moc za Váš čas a energii, že ženám umožňujete začít se učit programovat. Moc si toho vážím a je neskutečné, že tu možnost máme zadarmo... Vow...

Registraci na kurz jsem nestihla, ale někdy příště bych se moc ráda přihlásila nebo zase přišla.
Ještě jednou všem díky, ať se Vám daří a nějak tato investovaná energie a čas jinak vrátí!
Věra Kollárová11. října 2022 20:09

Předně se chci omluvit za pozdní odpověď.

Na lekci jsem většinou stíhala, párkrát jsem sice byla trošku pozadu za ostatními, nebyl ale problém se doptat lektora, či mentorů.

Probírané téma pro mě bylo zcela nové, bylo proto docela náročné vstřebat všechny informace. Lektor nás ale hodně povzbuzoval, což mi pomohlo se koncentrovat. Oceňuji také, že s námi sdílel zkušenosti, jak pak programování vypadá v praxi.

Koučové byli skvělí, moc nápomocní. Kdykoliv jsem potřebovala, některý z koučů mi téměř okamžitě pomohl.

Workshop byl dobře zorganizovaný. Dal mi dobrý základ a vhled do dalšího vzdělávání v oblasti IT. Lektor i mentoři odvedli vynikající práci. Akci hodnotím celkově velmi pozitivně. Určitě bych Pyladies doporučila.
Děkuji!:)