Hodnocení lekce

Datová analýza

Zpět na seznam lekcí

Odkaz pro přidání zpětné vazby dostaneš od organizátorky.

22. ledna 2023 10:48

Ahoj! Moc děkuji za kurz! Dozvěděla jsem se spoustu nového a zajímavého! Koučové vždy pomohli a vysvětlili.

Určitě takovýto kurz smysl má, mám ale několik poznámek:


  • já osobně bych ocenila, kdybychom pracovali s reálnými daty z praxe - ty byly zmíněné až na konci kurzu, přitom práce s nimi je mnohem zajímavější než "hraní" si s pokémony - celý kurz by tak působil méně abstraktně a více motivačně - do kurzu jsem se přihlásila právě proto, abych viděla, jak se dá Python využít v praxi


  • náročnost občas dost kolísala, ale výklad tomu vždy neodpovídal - některé opravdu těžké koncepty jsme prolítli a naopak poměrně dost času jsme ztratili na banalitách - ke konci už jsem se dost ztrácela, což bylo dáno určitě i únavou, ale myslím, že pro začátečníka to byly ke konci opravdu náročné záležitosti, což bylo trochu demotivující


Navzdory výše zmíněnému jsem si kurz moc užila a těším se na další Pyladies akce! :)22. ledna 2023 12:17

Chtěla bych moc poděkovat za skvělý kurz.
Vše bylo krásně srozumitelné a v dobrém tempu zásluhou lektorky ale i koučů, kteří byli stále na pozoru a přispívali k tomu se kurz zbytečně nedrolil.
Jako návrh na zlepšení mě napadlo, že by bylo užitečné se u Pandas podívat na chvilku na dokumentaci, třeba při nějakém konkrétním problému.22. ledna 2023 12:29

Naprosto perfektní kurz. Koučové mají jedničku, protože vždy pomohli i vysvětlovali. Stihnout se vše samozřejmě nedalo. V jednom dni se to nedá. Možná bych měla jeden návrh. Aby se jednotlivé příkazy nemusely opisovat, tak poslat dopředu příkazy (a taháky apod) a ty potom procházet, aby se s nimi každý naučil zacházet. CTRL+C a CTRL+V je rychlejší než opisování. A bylo by více času třeba i na samostatné úkoly.22. ledna 2023 14:13

Kurz byl skvely a jsem moc rada, ze jsem se zucastnila. Monča svuj vyklad protkala humorem a vyklad byl fajn, na vsechny pockala, aby se nikdo nejak extremne neztracel.

Tipy na zlepseni:
- Sdileni nekterych zdlouhavych prikazu by bylo fajn. Opisovani, ikdyz se tim castecne clovek uci, tak zabere dost casu. Spis by bylo fajn ty nektere dlouhe kody nekde nasdilet a pak mit spise prostor si ty veci v klidu hromadne vysvetlit (co kazdy jednotlivy prikaz znamena a co nam rika). Kolikrat jsem byla rada, ze mam opsano, ale nebyla jsem schopna behem soustredeneho opisovani uz vnimat vyklad (vetsinou prave samotne vysvetleni toho kodu).


  • vhledem k tomu, ze pokemoni mi az tak moc nerikaji, urcite bych uvitala pracovani s realnymi daty, jejichz vysledek by me treba i zajimal a mela o neco vetsi motivaci.

Jeste jednou moc dekuji.
Velke diky skvelym koucum za jejich ochotu a trpelivost !
A taky holkam za organizaci a objednani pizzy:)!22. ledna 2023 17:54

Díky za super kurz. Moc se mi líbil i když jsem z toho dopředu byla nervozní, jestli budu všechno zvládat.
Líbila se mi koncepce kurzu, určitě se zase ráda zúčastním něčeho dalšího. Pokemoni byly fain, práce s nimi se mi líbila.
Možná jako doporučení pro zlepšení mě napadá dopředu rozeslat nějáký tahák, který by jsme si mohli vytisknout nebo během kurz z něj kopírovat.
Díky za vše co děláte :-)22. ledna 2023 18:13


  • vsechno se dalo stihnout, nebylo tlaceni anebo ignorovani problemu jednotlivcu

  • veci byly srozumietelne i pro cizince :)

  • tematika akorat, slo i delat poznamky

  • koucove pomahali :)

  • mozna by to chtelo (navrh) pred workshopem posilat nejake extra cteni nebo lehky ukol / priklad aby se slo lip pripravit a i otestovat prostredi. Taky by bylo dobre dat materialy (jako data pouzivane) trosku driv na nejaky github nebo poslat mailem, jako ze nekteri nesmi pouzivat USB-sticky v pracovnich pocitacich.

  • diky moc a tesim se na dalsi - kdyby se chystal plny kurz datove analyzy v Ostrave nebo Olomouci tak budu moc stastna22. ledna 2023 19:01

Ahooj 🙂 předem moc Dekuji za nabuseny workshop🤗 byla to skvělá zkušenost projít si práci s tabulkami a vidět jak se s nimi dá kouzlit. První 4 hodiny byly uzasne a hltala jsem všechno se zatajenym dechem,vyučující i kouci byli parádní,bylo to vtipne a hodně zajimave. Co si myslím já tak prace kterou jsme si zkoušeli s knihovnou pillow už byla moc 😀 klidně mohl být workshop trosku kratší,o hodinku nebo 2 ale mohli jsme víc pracovat jen v pandas a opravdu si víckrát osahat tu práci s databází. Je to ale jen drobná výtka hlavně za mě, protože mě to stelovani RGB a hsv barev uplne zničilo psychicky 😀 dekuju za vaši skvělou práci!! 🤗22. ledna 2023 20:46

Workshop byl za mě super. :)

Vše se dalo stíhat dobře. Pokud byl nějaký zádrhel, byl k dispozici ihned kouč nebo několik koučů a po vyřešení problému dokázali hned vtáhnout do děje a navázat bez ztráty informací.

Srozumitelnost byla akorát, vše bylo vysvětleno po lopatě, případně zopakováno i jinak... S postupující dobou už toho spíš bylo hodně a v druhé půlce dne je pro mě horší po takovém kvantu informací samostatně plnit úkoly, ale to nesouvisí s přednášejícím :)

Koučové pomohli. :)

Pro mě to byl povedený workshop. Praktický, srozumitelný, vše dobře navazovalo. Mám z toho pocit, že jsem získala ucelené informace, vím kde co hledat, jak programy uchopit a dál už to je na praxi každého z nás, jak budeme pokračovat. Pro seznámení super.

Měla bych připomínku k časovému rozvržení dne. Byl to fičák a jednotlivé bloky byly hodně dlouhé. Přijde mi lepší, když se dělají opravdu po hodině přestávky nebo chvilku se rekapituluje, hlava to potom bere mnohem líp, když se člověk snaží na něco celý den soustředit.

Jídlo a zázemí bylo taky v pohodě.

Děkuji za vaši úžasnou práci :)22. ledna 2023 21:23

Ještě jednou za super kurz. Myslím, že vše bylo srozumitelné a hezky navazující. Líbilo si mi, že bylo na začátku i opakování základů, které bychom měly umět a bylo super si je osvěžit. Já osobně jsem stihala bez problémů a nevadily mi "přestávky", kdy se čekalo na ostatní. Je fajn, že když nastal problém nebo nejasnosti, tak se počkalo, aby jsme si z toho odnesly všechny stejně a nikomu nic podstatného neuniklo. A koučové dokázali pomoci a poradit.

Jediné, co bych asi mohla poradit, je pouvažovat nad změnou dodavatele pizzy. V okolí jsou i lepší pizzerie. Třeba Maníkova pizza na Minské je chuťově (i cenově) lepší. :-)23. ledna 2023 10:00

Ahoj,
Za prvé jste skvělí, že tohle děláte! Všem koučům patří velké díky! :)
Kurz byl pro mě občas náročný, jsem ráda, když vím, co dělám a mám o tom přehled. Kvůli tomu bych ocenila možná menší množství informací ale třeba s malými individuálními úkoly, abychom si procvičili psaní i sami a nejenom opisovali. Skončili jsme o hodinu dříve, tak možná by se to i s těmi mini úkoly vše stihlo. :)
Výklad byl jinak srozumitelný a nebyl nudný. Bavila jsem se dobře a také se něco naučila. Těším se na další kurzy :)
Moc díky23. ledna 2023 13:58

Ahoj, moc děkuju za workshop. Bylo to zajímavé a zase mi to o kousek rozšířilo obzory. Malou prosbu bych měl k častějším přestávkám třeba jen 5 minut po 90 minutách povídání - jak kvůli toaletám, tak schopnosti se soustředit. A klidně zvolit pomalejší tempo odpovídající "amatérským účastníkům". Každopádně ještě jednou děkuji a budu se těšit na příště.24. ledna 2023 10:00

Ahoj, moc děkuji za uspořádání workshopu.

Líbilo se mi, že jsem se sešly všechny a také se mi líbilo, že bylo dost koučů a zajímavé téma.

Teď přidám pár tipů, co by se třeba dalo zlepšit:
Na začátku bychom se mohly všechny představit, napsat si na sebe jmenovky a říct, s čím tam jdeme nebo co máme za sebou - pak by se daleko lépe na to zaváděla řeč o pauzách a lépe by fungoval networking - a méně bychom se třeba styděly se ptát.

Začátek kurzu byl klidně a pomalu vysvětlen, téma bylo srozumitelné, nicméně v druhé části workshopu byl zadám jeden velký úkol zabývající se převodem RGB na HVS. Úkol byl příliš složitý a bylo potřeba udělat spoustu kroků, než jsme se dobraly nějakému výsledku.
Sama lektorka se do toho trochu zamotala a pak trvalo hrozně dlouho, než jsme se někam posunuly:

Pro příště prosím vybrat kratší menší úkoly, abychom si to samy procvičily.
Zároveň, když něco někomu nejde - nečekat na něj - bylo tam dost koučů, kteří pomohou s problémem a pak i látku dohnat.

Více zapojovat lidi do výuky.

Takže za mě zajímavé téma, ale příliš komplexní příklad na vysvětlení. Zkusit příště pracovat na více druzích datech.

Díky moc za uspořádání!26. ledna 2023 22:08

Ahojky, děkuji moc za zorganizování tohoto workshopu. Velké díky lektorce i koučům.

Workshop se mi celkově moc líbil. Většina věcí byla vysvětlena srozumitelně. Trochu mi vadilo, že pokud se lektorka do něčeho zamotala, tak to uzavřela se slovy to je jedno, jdeme dál, tím se nebudeme zabývat (chápu, tlačil čas). Ale na druhou stranu má můj největší obdiv za lektorování tak dlouhého workshopu pro tak obsáhlé téma. Věřím, že není vůbec jednoduché vybrat a naskládat témata, která se mají stihnout probrat. Přeci jen 8 hodin je 8 hodin. Klidně bych brala vícedenní workshop, nebo semestrální kurz. :)
Jinak na workshopu mohlo být více kratších samostatných úloh k procvičení.